SYLWESTER 2018/2019


S

Wspólne świętowanie Nowego Roku wyrosło na małą tradycję mieszkańców Ujazdu. Zabawa pod chmurką odbyła się na Placu Zamkowym po raz trzeci i zgromadziła bardzo dużo osób. Wstęp na imprezę był wolny i wszyscy goście byli bardzo mile widziani.

Czytaj więcej...

DOŻYNKI GMINNE - 9 września 2018


IMG 8446

Uroczystości dożynkowe zainaugurowała o godz. 11.00 w miejscowym kościele msza dziękczynna w intencji rolników i mieszkańców. Nieodłącznym elementem dożynek w Ujeździe był oczywiście barwny korowód przyczep, wozów i wszelkich pojazdów. 

Czytaj więcej...

SENIORZY TKAJĄ, PASJE ODKRYWAJĄ


Warsztaty1

Terenowe Koło PZERiI w Sieroniowicach, we współpracy z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Działalności Kulturalnej w Ujeździe, od 01.07.2018r. przystąpiło do realizacji projektu ,,Seniorzy tkają, pasje odkrywają”. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu ,,Działaj Lokalnie”  Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności,  realizowanego przez Akademię Rozwoju  Filantropii w Polsce oraz Ośrodka "Działaj Lokalnie"  Stowarzyszenie Kraina Świętej Anny.

Czytaj więcej...

TARGI PANIEŃSKIE - 20 maja 2018


 IMG 5217

Lata dwudzieste lata trzydzieste to wszystko wtedy się zaczęło…

To wyjątkowy czas w historii naszego miasta, tętniącego życiem i gwarem. W tym czasie impreza kulturalna pn.: Heiratsmarkt wyróżniała niewielki Ujazd na mapie Śląska. Również obecnie chcemy, aby to wydarzenie nadal było pielęgnowane, upamiętnianie i stało się charakterystycznym elementem kulturalnym Gminy Ujazd.

Czytaj więcej...