ZAJĘCIA DLA DZIECI W CZASIE WAKACJI


IMG 8808

Akcja „Lato w mieście” prowadzona przez M-G Ośrodku Działalności Kulturalnej w Ujeździe oraz podległe placówki została zakończona. Zajęcia dydaktyczne były nieodpłatne, skierowane do dzieci, które wakacje spędziły w miejscu zamieszkania. Na dzieci czekało wiele atrakcji.

W ciągu siedmiu tygodni najmłodsi pojechali na 3 wycieczki. Do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, gdzie korzystały z wszystkich karuzel bez ograniczeń, 20 sierpnia zdobyły szczyt górski Ślęży, po trudach wędrówki górskiej odpoczywały we wrocławskim Parku Wodnym, następnie 11 sierpnia pojechały do parku nauki i rozrywki w Krasiejowie, gdzie odkrywały tajemnice ziemi.  Podczas wycieczek zawiązywały się nowe znajomości i przyjaźnie, gdyż z wycieczek korzystały dzieci z całej gminy, które wcześniej się nie znały. Łącznie 159 osób.

Nie zabrakło również ciekawych zajęć dydaktycznych podczas których najmłodsi mogli rozwijać swoje umiejętności plastyczne, muzyczne, kulinarne. Mali kucharze nauczyli się piec od podstaw, pizzę i zapiekanki, a także kruche ciastka z marmoladą oraz popularne oponki i faworki. Wmiędzyczasie maluchy poznawały zakamarki Ujazdu podczas zabawy plenerowej w podchody. Każdym zajęciom towarzyszyły gry i zabawy ruchowe.

 Gościliśmy również aktorów z Teatru KRAK-ART z Krakowa, którzy zagrali dla dzieci znaną i lubianą bajkę „Pinokio”.

Frekwencja na zajęciach dydaktycznych była duża, na wycieczkach dopisała pogoda i dobre humory, dlatego wakacje’2017 można uznać za bardzo udane.

 

Przedstawienie "PINOKIO" w wykonaniu aktorów z Teatru "ART-Re" z Krakowa - 5 lipca 2017

Zajęcia "EKOobywatel" - Czysty Region - 12 lipca 2017

Wycieczka do Wrocławia - 21 lipca 2017

Wroclaw

50 URODZINY REKSIA

ZAJĘCIA TEATRALNE

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Życie w morzu

Ryżowa wyklejanka

Zoo

Zwierzątka z masy solnej

Biedronki

Wazoniki

Latawce

Słonie

Pokaz mody

Słoneczniki

Szyjemy misie

Żabki

Wyspa Minionków

ZAJĘCIA KULINARNE

Ciasteczka z marmoladą

Zapiekanki

Oponki

Faworki

Pizza

ZAJĘCIA RUCHOWE

ZAJĘCIA W PLENERZE

PODCHODY