LITERACKIE WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE Z MAGDALENĄ PODBYLSKĄ - 28 LISTOPADA 2017


IMG 2246

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Ujeździe odpowiedziała pani Magdalena Podbylska. 28 listopada odwiedziła Ujazd przeprowadzając Literackie Warsztaty Detektywistyczne. W tym niecodziennym spotkaniu autorskim wzięły udział dzieci z klas II i III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe oraz dzieci z klas III Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszowej i Jaryszowie.

Magdalena Podbylska znana jest przede wszystkim jako autorka książek „Tajemnice Świstakowej Polany”, „Tajemnice Zatoki Delfinów oraz „Tajemnice Końskiej Zagrody”.

W trakcie spotkania pisarka w przystępny sposób wprowadziła dzieci w świat wiedzy o zwierzętach, przedstawiła dzieciom fragment swojej książki, opowiadała uczniom o swojej twórczości oraz o tym, jak wygląda proces tworzenia książki. Chętnie udzielała odpowiedzi na zadawane pytania.

Podczas spotkania zostały wręczone przez autorkę nagrody w konkursie plastycznym „Ilustracje do książek Magdaleny Podbylskiej”.

Pisarka obdarowała dzieci autografami oraz zakładkami do książek.

Mamy nadzieję, że spotkanie autorskie z panią Magdaleną Podbylską na długo pozostanie w pamięci uczestników i zachęci ich do czytania książek.