DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 27 stycznia 2020


 Babcia003

Dzieci z zespołów tanecznych działających w Ośrodku Kultury w Ujeździe zaprosiły swoje babcie i dziadków  na pokaz taneczny, który przygotowały z okazji ich święta. Na początku uroczystości dzieci złożyły babciom i dziadkom serdeczne życzenia, obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami. Babcie i dziadkowie chętnie brali udział we wszystkich przygotowanych zabawach i konkursach.

Czytaj więcej...

SYLWESTER 2019/2020


 Sylwester145

Mieszkańcy gminy Ujazd oraz przybyli goście w szampańskich nastrojach powitali nowy rok na dziedzińcu zamkowym w Ujeździe. Imprezę sylwestrową zorganizował Ośrodek Kultury w Ujeździe.

Czytaj więcej...

ŚLĄSKIE BERANIE - 29 listopada 2019


 Spiewanie285

PROTOKÓŁ Z GMINNEGO KONKURSU „ŚPIEWOMY I BEROMY PO ŚLĄSKU”

 Komisja konkursowa dokonała oceny i przyznała nagrody w czterech kategoriach

  • występy przedszkolne
  • recytatorzy
  • soliści, zespoły wokalne
  • scenki rodzajowe

Czytaj więcej...

PRZEGLĄD TALENTÓW MUZYCZNYCH - 27 października 2019


 Koncert115

27 października Miejsko Gminny Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe zorganizował dla melomanów muzyki koncert pt.: Kraina muzyki w wykonaniu kwintetu dętego blaszanego BSA Brass. Do udziału w koncercie zaprosiliśmy również uzdolnioną muzycznie młodzież Gminy Ujazd, uczniów i absolwentów szkół muzycznych. W ten sposób dołączyliśmy do obchodów Światowego Dnia Muzyki,

Czytaj więcej...

POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ - 4 października 2019


 Biblioteka002

"Mamo, poczytajmy razem"

W piątkowe popołudnie odbyło się bajkowe spotkanie z Misiem i Tygryskiem z opowiadań Janoscha. Dzieci wspólnie z mamami wysłuchały bajki "Idziemy po skarb". Najmłodsi próbowali odgadnąć, co było największym skarbem i szczęściem dla Misia i Tygryska oraz kogo spotkali podczas długiej wędrówki.  Następnie uczestnicy nauczyli się jesiennej piosenki oraz integrowali się przy zabawach z Bum Bum Rurkami. Zapraszamy na kolejne spotkanie.
Kultura

Czytaj więcej...

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ ŻÓŁTASZEK - 3 października 2019


Malgorzata001

3 października 2019 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Ujeździe odbyło się spotkanie z pisarką Małgorzatą Żółtaszek. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej w Ujeździe oraz 6-latki z Publicznego Przedszkola w Ujeździe.

Małgorzata Żółtaszek jest autorką książek dla dzieci, m.in. "O Mateuszku, który bał się ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki" , "Basałyk i Psotka idą do pracy".

Czytaj więcej...